Halsband broscher örhängen
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HALSBAND, silver, ametister, oval fasettslipad samt 2 droppformade, 1930-tal, BROSCHER, 4 st., RING, ÖRHÄNGEN, 2 par, varav ett par med orientpärlor och smaragder, clips resp. krok, delvis silver, bl a dekor med markasiter
En pärla saknas på ett örhänge, skador förekommer och stenar saknas
716012
2019-12-22