Tvålkopp och ask med lock porslin 1800-tal

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TVÅLKOPP OCH ASK MED LOCK, porslin, 1800-tal, dekor i guld och svart, tvålkoppen med tsar Alexander III:s monogram, askets lock med ett M under kejserlig krona, längd 12,5 resp. 20,5 cm

delar saknas
ask och lock med skador
askens lock passar ej asken

716132

2020-01-02