Wilhelm Kåge vas Farsta, Gustavsberg studio
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, Gustavsberg studio 1958, Farsta, delvis med inpressad dekor, turkos och blå glasyr, stämpelmärkt GUSTAVSBERG STUDIO, signerad KÅGE FARSTA Ö, höjd 28,5 cm
Svag glasyrkrackelyr
716135
2019-12-20