Brosch/hänge guld och silver

Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver
Brosch/hänge guld och silver

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BROSCH/HÄNGE, guld och silver, 1800-talets andra hälft, dekor med rosenslipade och huggna diamanter samt 2 barocka pärlor, höjd 3,7 cm, vikt ca 7,7 g

Broschfästen senare och ej ursprungliga, tennlödningar, stenar med hack och skador

716570

2019-12-28