Brosch/hänge guld och silver
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BROSCH/HÄNGE, guld och silver, 1800-talets andra hälft, dekor med rosenslipade och huggna diamanter samt 2 barocka pärlor, höjd 3,7 cm, vikt ca 7,7 g
Broschfästen senare och ej ursprungliga, tennlödningar, stenar med hack och skador
716570
2019-12-28