Stolar 1-par sengustaviansk stil

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STOLAR, 1 par, 1900-talets första kvartal, sengustaviansk stil, bägge i bemålat trä med skuren och förgylld dekor, stoppade textilklädda sitsar, sitthöjd ca 43 cm

Proveniens: Allan Nordenstam, överståthållare mellan 1963-1967 då ämbetet avskaffades

Bruksslitage

716657

2019-12-21