Golvlampa sannolikt Carl Fagerlund

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVLAMPA, sannolikt Carl Fagerlund, Orrefors, omkring 1960/70-tal, stomme i pressat klarglas samt orangetonat glas, delvis med inneslutna luftbubblor, höjd ink lampsockel ca 95 cm

Smärre slitage

716692

2019-12-22