Golvlampa sannolikt Carl Fagerlund
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, sannolikt Carl Fagerlund, Orrefors, omkring 1960/70-tal, stomme i pressat klarglas samt orangetonat glas, delvis med inneslutna luftbubblor, höjd ink lampsockel ca 95 cm
Smärre slitage
716692
2019-12-22