Karmstol nyrokoko
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, svartlackerad, poykromt bemålad dekor av blommor samt inläggningar av pärlemor, hjultrissor, stoppad sits, höjd ca 92, sitthöjd 42 cm
Brukslitage, smärre färgbortfall
716799
2019-12-21