Karmstol nyrokoko

Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko
Karmstol nyrokoko

Klubbat för:

6 000 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

KARMSTOL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, svartlackerad, poykromt bemålad dekor av blommor samt inläggningar av pärlemor, hjultrissor, stoppad sits, höjd ca 92, sitthöjd 42 cm

Zustandsbeschreibung

Brukslitage, smärre färgbortfall

716799

2019-12-21