Kniv Möjligen Frank Braaten
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KNIV, möjligen Frank Braaten, Norge, signerad vid slida FB -93, skaft i masur samt pommel i skulpterat renhorn i form av rovfågel, blad i stål av Helle, slida i masurbjörk med genombruten dekor samt läder, längd ca 15,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Minimalt slitage
717006
2019-12-30