Kniv Möjligen Frank Braaten

Kniv Möjligen Frank Braaten
Kniv Möjligen Frank Braaten
Kniv Möjligen Frank Braaten
Kniv Möjligen Frank Braaten
Kniv Möjligen Frank Braaten
Kniv Möjligen Frank Braaten
Kniv Möjligen Frank Braaten
Kniv Möjligen Frank Braaten

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNIV, möjligen Frank Braaten, Norge, signerad vid slida FB -93, skaft i masur samt pommel i skulpterat renhorn i form av rovfågel, blad i stål av Helle, slida i masurbjörk med genombruten dekor samt läder, längd ca 15,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Minimalt slitage

717006

2019-12-30