Matbord
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATBORD, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, fanerat med mahogny, kannelerade avsmalnande ben, höjd ca 75, diameter 122, 1 iläggskiva 60, samt påhängdskiva med ben, ca 112 cm, total längd ca 294 cm
Slitage, ytskador
717011
2019-12-29