Petter Davidsson bägare silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PETTER DAVIDSSON, bägare, silver, godronerad fotring, invändigt förgylld, stämplad Petter Davidsson (mästare Norrköping 1750-1779), 1776, höjd 10 cm, vikt 92 g

Bucklor

717017

2019-12-29