Klaffbord Carl Peter Theodor Becker

Klubbat för:

2 800 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

KLAFFBORD, stockholmsarbete i Karl Johan, stämplad signatur Carl Th Becker Snickar och Schatullmakare Stockholm (Carl Peter Theodor f 1807, nämnd 1860 Snickarmästare Stockholm), fanérad i mahogny, låda i sargen, hjultrissor, höjd 78, bredd 51, total längd 118 cm, nyckel sakas

Kuntoraportti

Smärre slitage, repor, nyckel saknas

717084

Päivämäärä:

2019-12-22