Kannor silver 1800-tal

Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal
Kannor silver 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANNOR, 2 st, silver, gräddkanna, empire, 1841, höjd 10,5 cm, serveringskanna, GT Folcker, Stockholm, 1865, höjd 18,5 cm, vikt totalt 340 gram

Smärre slitage

717111

2019-12-22