Alvar Cawén oljemålning

Alvar Cawén oljemålning
Alvar Cawén oljemålning

Klubbat för:

920 EUR

1 200 EUR

ALVAR CAWÉN (1886-1935) "Interiör (Illby källare)", signerad samt daterad 1919, olja på duk, 45x54 cm

Utställning: Thielska Galleriet 1975, Ateneum 10.11-30.12 1978

717171

2019-12-29