Preben Fabricius & Jørgen Kastholm fåtölj Tulip

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

PREBEN FABRICIUS & JØRGEN KASTHOLM, "Tulip", karmstol, Alfred Kill, Danmark, formgiven 1969, tredelad centralfot i stål på hjul, grå/brun skinnklädsel, sitthöjd 45, höjd 105 cm

Slitage och skador, torkad stoppning

717373

2019-12-23