Spegel rokoko 1700-tal

Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal
Spegel rokoko 1700-tal

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, förgylld med polerat guld och slagmetall, uppsvängt krön med genombruten dekor, rocailler och voluter, ramen med akantusslingor och graverade ytor, nedre sargen genombruten, ca 128x52 cm

Retuscher, senare glas

717409

2019-12-27