Äldre grafik
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÄLDRE GRAFIK (ca 30 )samt teckningar, 1600-1800-tal, akvarell signerad J Carrigues, motiv från Alhambra, gravyr efter David, Horatiernas ed, ett flertal kopparstick, efter målningar, Goya, akvatint, tryckytan ca 15x19 cm
Några blad eh kompletta, veck, fläckar, påskrifter, gulnader
717540
2019-12-23