Äldre grafik

Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik
Äldre grafik

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

ÄLDRE GRAFIK (ca 30 )samt teckningar, 1600-1800-tal, akvarell signerad J Carrigues, motiv från Alhambra, gravyr efter David, Horatiernas ed, ett flertal kopparstick, efter målningar, Goya, akvatint, tryckytan ca 15x19 cm

Några blad eh kompletta, veck, fläckar, påskrifter, gulnader

717540

2019-12-23