Gunnar Nylund skål med fat
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND (2), skål samt fat, Rörstrand samt Nymölle, signerade GN ARO Rörstrand Sweden på skålen samt G Nylund N Nymölle Denmark på faten, glaserat stengods, höjd på skålen ca 8, längd 16, höjd på faten 6,5, längd ca 37 cm
Bruksslitage, mIndre repor förekommer på glasyren, nagg på faten
717592
2019-12-23