Samekniv, osignerad

Samekniv, osignerad
Samekniv, osignerad
Samekniv, osignerad
Samekniv, osignerad
Samekniv, osignerad
Samekniv, osignerad

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMEKNIV, osignerad, skaft i renhorn, masurbjörk blad i stål, slida i graverat renhorn med landskap och figurer, baksida med figur med hatt, längd ca 25 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Visst åldersrelaterat slitage kring slida

717617

2019-12-30