Samekniv

Samekniv
Samekniv
Samekniv
Samekniv

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMEKNIV, osignerad, skaft i renhorn, graverad dekor, blad i stål, slida i graverat renhorn med figurer, längd ca 19 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Smärre åldersrelaterat slitage

717620

2019-12-30