Samekniv osignerad
Klubbat för:
400 SEK
1 200 SEK
SAMEKNIV, osignerad, skaft i horn, blad i stål, slida i renhorn med genombruten dekor i form av snöflingor, läder, längd ca 19 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Visst åldersrelaterat slitage vid slida, något lös vid fogning
717622
2019-12-30