Samekniv osignerad

Samekniv osignerad
Samekniv osignerad
Samekniv osignerad
Samekniv osignerad

Klubbat för:

400 SEK

1 200 SEK

SAMEKNIV, osignerad, skaft i horn, blad i stål, slida i renhorn med genombruten dekor i form av snöflingor, läder, längd ca 19 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Visst åldersrelaterat slitage vid slida, något lös vid fogning

717622

2019-12-30