Samekniv
Klubbat för:
1 600 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SAMEKNIV, oidentifierad, monogramsignerad vid slida SN, skaft i renhorn och björk, blad i stål, slida i renhorn med glödritad dekor, signerad SN, möjligen ägarmonogram, även otydlig text vid slida, sannolikt ägare, längd ca 29 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Kuntoraportti
Smärre slitage
717639
Päivämäärä:
2019-12-30