Timo Sarpaneva Kekkerit servisglas
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TIMO SARPANEVA, 32 dlr, delar av servisglas Kekkerit / Party, pressglas, formgivna 1972, Iittala, Finland, bestående av 6 ölglas (12,5) 15 sherryglas (9), 11 snapsglas (7,2) cm
Smärre slitage, mikronagg förekommer
717651
2019-12-25