Poul Kjaerholm fåtölj PK-22

Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22
Poul Kjaerholm fåtölj PK-22

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

POUL KJAERHOLM, fåtölj "PK-22", modellen formgiven 1955, stomme i mattpolerat stål, sits och rygg i rött läder, monogrammärkt Poul Kjaerholm Denmark Fritz Hansen samt etikettmärkt Fritz Hansen 2002, höjd ca 71, sitthöjd 34 cm

Obetydligt slitage, mindre repor och färgbortfall på sits och ryggens framsida

717664

2019-12-24