3 osignerade sameknivar
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAMEKNIVAR, 4 st, osignerade samt 1 oidentifierad signatur, halvhorn samt helhorn, skaft i horn, slida i horn och läder, blad i stål, samtliga med glödritad dekor samt 1 signerad SNM, längd ca 11, 14, 15, 18 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
åldersrelaterat slitage, nött dekor, nötta blad, 1 kniv med flisa vid slida
717669
2019-12-30