3 osignerade sameknivar

3 osignerade sameknivar
3 osignerade sameknivar
3 osignerade sameknivar
3 osignerade sameknivar
3 osignerade sameknivar
3 osignerade sameknivar
3 osignerade sameknivar
3 osignerade sameknivar

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMEKNIVAR, 4 st, osignerade samt 1 oidentifierad signatur, halvhorn samt helhorn, skaft i horn, slida i horn och läder, blad i stål, samtliga med glödritad dekor samt 1 signerad SNM, längd ca 11, 14, 15, 18 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

åldersrelaterat slitage, nött dekor, nötta blad, 1 kniv med flisa vid slida

717669

2019-12-30