Skålfat Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, famille rose, längd ca 34 cm

Dekoren med omfattande slitage, kantlagning

717726

2019-12-25