Väggpendyl gustaviansk stil
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄGGPENDYL, 1900-tal, empirestil, urtavlan urtavla märkt JC Malmsjö, Göteborg, skuret trä, förgylld och bronserad, dekor av bla gripar, höjd ca 82 cm, nyckel finns
Bortfall av förgyllning, pendel saknas, löst dekordel
717732
2019-12-24