Väggpendyl gustaviansk stil

Väggpendyl gustaviansk stil
Väggpendyl gustaviansk stil
Väggpendyl gustaviansk stil
Väggpendyl gustaviansk stil
Väggpendyl gustaviansk stil
Väggpendyl gustaviansk stil
Väggpendyl gustaviansk stil
Väggpendyl gustaviansk stil

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGPENDYL, 1900-tal, empirestil, urtavlan urtavla märkt JC Malmsjö, Göteborg, skuret trä, förgylld och bronserad, dekor av bla gripar, höjd ca 82 cm, nyckel finns

Bortfall av förgyllning, pendel saknas, löst dekordel

717732

2019-12-24