Sameknivar 3 st
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SAMEKNIVAR, 3 st, halvhorn, osignerade, skaft i renhorn, blad i stål, slidor i graverat renhorn samt läder, längd ca 19-20 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
1 av knivarna med graverad ren vid skaft hör ej ihop med slidan, bruksslitage
717762
2019-12-30