Sameknivar 3 st

 Sameknivar 3 st
 Sameknivar 3 st
 Sameknivar 3 st
 Sameknivar 3 st
 Sameknivar 3 st
 Sameknivar 3 st

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SAMEKNIVAR, 3 st, halvhorn, osignerade, skaft i renhorn, blad i stål, slidor i graverat renhorn samt läder, längd ca 19-20 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

1 av knivarna med graverad ren vid skaft hör ej ihop med slidan, bruksslitage

717762

2019-12-30