Soofa gustaviansk stil

Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil
Soofa gustaviansk stil

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SOFFA, omkring 1900, gustaviansk stil, förgylld stomme med skurna detaljer, sitthöjd ca 40, längd 130 cm

PROVENIENS: Carl Fredrik af Petersens Holmagården.

Slitage, klädsel med fläckar, undersida med lossat tyg

717980

2019-12-24