Samekniv

Samekniv
Samekniv
Samekniv
Samekniv

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SAMEKNIV, osignerad, skaft i horn och björk, blad i stål, slida i graverat renhorn, tvinnat läder med detalj i järnsmide, längd 12 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Obetydligt slitage

718046

2019-12-30