Terrin Kina 1800-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TERRIN, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 37 cm
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Locket med lagning, nagg
718111
2019-12-26