Thekanna silver Turkiet

Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet
Thekanna silver Turkiet

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEKANNA, silver 900, rokokostil, punsad blad och roccailledekor, stämplad Turkiet, importstämplar för Riga 1908-1926, höjd 13,5 cm, vikt 454 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Hänkel med saknad bendekor, slitage

718112

2019-12-26