Thekanna silver Turkiet
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TEKANNA, silver 900, rokokostil, punsad blad och roccailledekor, stämplad Turkiet, importstämplar för Riga 1908-1926, höjd 13,5 cm, vikt 454 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Hänkel med saknad bendekor, slitage
718112
2019-12-26