Helhornskniv
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAMEKNIV, helhornskniv, oidentifierad, otydlig monogramsignering, daterad -94, skaft i horn, blad i stål märkt S Broström, slida i horn, graverad och skuren dekor med motiv av jägare, jakthund och älg, längd ca 19,5 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Smärre slitage
718121
2019-12-30