Helhornskniv

Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv
Helhornskniv

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SAMEKNIV, helhornskniv, oidentifierad, otydlig monogramsignering, daterad -94, skaft i horn, blad i stål märkt S Broström, slida i horn, graverad och skuren dekor med motiv av jägare, jakthund och älg, längd ca 19,5 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

718121

2019-12-30