Knivar 3 st
Klubbat för:
450 SEK
1 500 SEK
KNIVAR, 3 st, bestående av 1 morakniv med skaft i masurbjörk, 2 sameknivar, varav 1 signerad TF.82, skaft i horn samt trä, blad i stål, slidor i horn,trä och läder, varav den ena med vildssvinshud, längd ca 17-24 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Bruksslitage
718150
2019-12-30