Pär Gunnar Thelander etsning
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
P.G. THELANDER (född 1936): "Faller en faller alla", signerad och numrerad P. G. Thelander, 6/50, etsning, ca 80 x 68 cm
PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm
LITTERATUR
Karl Haskel, P G Thelander Grafik 1958-1996, Trelleborg 1996, (sida 109, H114)
718163
2019-12-27