Pär Gunnar Thelander etsning

Pär Gunnar Thelander etsning
Pär Gunnar Thelander etsning
Pär Gunnar Thelander etsning
Pär Gunnar Thelander etsning
Pär Gunnar Thelander etsning
Pär Gunnar Thelander etsning

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

P.G. THELANDER (född 1936): "Faller en faller alla", signerad och numrerad P. G. Thelander, 6/50, etsning, ca 80 x 68 cm

PROVENIENS
Författaren Karl Haskel, Stockholm

LITTERATUR
Karl Haskel, P G Thelander Grafik 1958-1996, Trelleborg 1996, (sida 109, H114)

718163

2019-12-27