Birger Haglund mjölkkanna silver
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BIRGER HAGLUND, mjölkkanna, silver, slät oval bukig form, invändigt hamrad och förgylld, svärtat trähandtag, på 3 fötter, stämplad Haglund Studio, Stockholm 1947, höjd 17, längd 20 cm, vikt 449 g
Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet
Undersida med mongram och årtalsgravyr
718166
2019-12-29