Birger Haglund mjölkkanna silver

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BIRGER HAGLUND, mjölkkanna, silver, slät oval bukig form, invändigt hamrad och förgylld, svärtat trähandtag, på 3 fötter, stämplad Haglund Studio, Stockholm 1947, höjd 17, längd 20 cm, vikt 449 g

Ingår i temaauktionen: Silver och det dukade bordet

Undersida med mongram och årtalsgravyr

718166

2019-12-29