3 sameknivar
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAMEKNIVAR, 3 st, halvhornhornsknivar, oidentifierade, 2 monogramsignerade, skaft i horn och masurbjörk, blad i stål, varav 1 märkt Brusletto, slidor i graverat renhorn, varav 2 monogramsignerad ÖV samt otydligt monogram, längd 17-20 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Bruksslitage
718226
2019-12-30