3 sameknivar

3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar
3 sameknivar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMEKNIVAR, 3 st, halvhornhornsknivar, oidentifierade, 2 monogramsignerade, skaft i horn och masurbjörk, blad i stål, varav 1 märkt Brusletto, slidor i graverat renhorn, varav 2 monogramsignerad ÖV samt otydligt monogram, längd 17-20 cm

Ingår i temaauktionen "Duodji"

Bruksslitage

718226

2019-12-30