Åmells Möbler matgrupp

Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp
Åmells Möbler matgrupp

Klubbat för:

9 200 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

ÅMELLS MÖBLER, matgrupp, 7 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, skuren dekor, bemålat, bestående av: 6 stolar, matbord, bordet höjd 74, diameter 128, 3 iläggsskvivor 60 vadera, sitthöjd 43 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage och färgbortfall

718316

2019-12-24