Bordspendyl Louis XV-stil

Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil
Bordspendyl Louis XV-stil

Såld för:

Osåld

Utropspris

15 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis XV-stil, Frankrike 1800-talets andra hälft, urtavlan märkt LENOIR A PARIS, förgylld brons, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, emblem av musikattribut, krönt av putto med lyra, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 43,5 cm

Smärre slitage, ställvisa emaljskador

718318

2020-03-08