Vargueño barock Spanien

Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien
Vargueño barock Spanien

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

VARGUEÑO, barock, Spanien 1600-tal, fanerad med olika delvis svärtade träslag samt ben, bronserade järnbeslag, fällbar klaff, inredning av 10 lådor, lådornas blindträ i valnöt, fronter med lister av ebenholz, rikliga inläggningar av ben och ebenholz i form arabesker och graverade blad, nyckel medföljer, skåpet höjd 46, 60 x 28, höjd inklusive benställning 132 cm

Ställvisa fanérskador och kompletteringar, senare underrede

718360

2020-03-08