Niki Cash
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
NIKI CASH (född 1973): (2) Kompositioner, signerade och numrerade 40/60 och 20/60, gicleéprint, ca 60x60 cm, oramade.
New York, sent sjuttiotal, satte sin prägel på Cashs bildspråk. I mitten av åttiotalet var han med och grundade konstnärsgruppen D.I.R. (DUZ IT RIGHT), Stockholm, verksamma främst längs Kungsängenlinjen.
718389
2020-01-07