Silverskedar med emaljdekoration

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

GROGGSKEDAR, 10 st, med Finlands landskapsvapen, silver och emalj, delvis förgyllda, längd 17 cm, vikt totalt ca 130 g, Auran Kultaseppä Oy, Åbo, 1950 / 60-tal.

Gravyr.

718392

2019-12-28