Anders Udd
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS UDD (född 1958): Karpen, signerad och numrerad Anders Udd, 19/50, giclee print, bildmått 24x35 cm.
Anders Udd är utbildad vid Nyckelviksskolan, Idun Lovén Konstskola och Nordiska Konstskolan. Han kan beskrivas som en klassisk realistisk målare. Ljussättningen har en central betydelse för att skapa ett stämningsläge. Som ett fruset ögonblick innan något händer.
718397
2020-01-07