Samekniv signerad
Closed
2019-12-30
718421
| Sold for | 2 400 SEK |
| Estimate | 2 000 SEK |
SAMEKNIV, halvhornskniv, oidentifierad, monogramsignerad MP, skaft i renhorn med inlägg av trä, blad i stål, slida i graverat renhorn samt garvat läder, längd ca 18 cm
Ingår i temaauktionen "Duodji"
Obetydligt slitage