Vävd tapet Flandern 1600-talets andra del

Såld för:

35 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

VÄVD TAPET, Flandern, 1600-talets andra del, ull med silkesinslag, föreställande lekande barn i slottsträdgård, bård med blommor, gobelängteknik, 248 x 327 cm

PROVENIENS:
Stopalo

Restaurerad, uppfodrad, lagningar, bristningar, hål

718458

2020-03-08