Vävd tapet Flandern 1600-talets andra del
Klubbat för:
35 000 SEK
Arviointi
20 000 SEK
Kuvaus
VÄVD TAPET, Flandern, 1600-talets andra del, ull med silkesinslag, föreställande lekande barn i slottsträdgård, bård med blommor, gobelängteknik, 248 x 327 cm
PROVENIENS:
Stopalo
Kuntoraportti
Restaurerad, uppfodrad, lagningar, bristningar, hål
718458
Päivämäärä:
2020-03-08